Thursday, March 8, 2018

Lokata 2 000 złotych, na pół roku.

Nest Lokatta Witaj w Nest Banku.

Mając dodatkowe 2 tysiące złotych można je wpłacić na lokatę. My założymy lokatę na pół roku i sprawdzimy trzy najlepsze obecnie oferty na rynku. Pierwsza z ofert to oferta Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Depozyt można złożyć na trzy lub sześć miesięcy na oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku. Jest to naprawdę bardzo dobra propozycja. Nie jest łatwo znaleźć aż tak wysokie oprocentowanie. Do założenia lokaty potrzebna jest minimalna kwota 1 tysiąca złotych. Maksymalna wartość depozytu w ramach Nest Lokaty Witaj wynosi 10 tysięcy złotych. Oferta ta jest dostępna po 30 dniach po tym jak założymy w Nest Banku konto osobiste. Odsetki po odliczeniu podatku będą wynosiły 32 złote. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci banku, ale muszą założyć w nim konto. Dla wielu osób konieczność założenia w banku konta jest największym minusem tej oferty. Zwykle takie konto kosztuje i tym samym pomniejsza nasz realny zysk z lokaty. Nest Lokata Witaj jest bardzo dobrą propozycją jeżeli chodzi o wysokość oprocentowania w skali roku. Bardzo trudno będzie znaleźć lepszą ofertę. Warto w takim przypadku założyć w banku konto, gdyż patrząc na oprocentowania innych lokat w większości przypadków jest ono o ponad połowę niższe niż na Nest Lokacie Witaj.

Lokata Super Procent w Banku Millennium.

Kolejna z propozycji to lokata super Procent jaką oferuje Bank Millennium. Jest to standardowa lokata terminowa w złotówkach lub w Euro. Bank oferuje na lokacie stałe i bardzo atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 1,15% w skali roku. Jest to depozyt jaki można założyć dysponując kwotą minimum 1 tysiąca złotych lub 200 Euro. Okres trwania takiej lokaty może wynosić trzy miesiące, pół roku, rok lub dwa lata. Odsetki po odliczeniu podatku jakie uda nam się zarobić będą wynosiły 9,5 złotych. W porównaniu do propozycji Nest Banku tutaj zarobek nie będzie bardzo duży. Jest o wiele mniejszy i z pewnością, jeżeli będziemy znać obydwie oferty wybierzemy propozycję Nest Lokaty Witaj w Nest Banku.

Lokata online na nowe środki.

Propozycja trzecia to lokata online na nowe środki jaką proponuje wszystkim swoim klientom Santander Consumer Bank. Oprocentowanie na tej lokacie wynosi do 2,25%, ale średnio jest ono równe 1,25% w skali roku. Można wybrać na jaki okres chcemy założyć lokatę i jaką kwotę chcemy na nią wpłacić. Wpłacając nasze 2 tysiące złotych na okres sześciu miesięcy uda nam się zarobić po odliczeniu podatku 10,50 złotych. Jest to więcej niż w Banku Millennium, ale mniej niż byśmy zarobili wybierając lokatę Nest Banku. Lokata online na nowe środki jak sama nazwa wskazuje dostępna jest tylko i wyłącznie dla nowych środków. Porównując z sobą wszystkie trzy propozycje najlepszą przygotował Nest Bank. Tutaj nasz zysk z lokaty będzie największy i porównując go do dwóch pozostałych ofert jest on trzy razy większy. Nest Lokata Witaj w Nest Banku jest najlepszą propozycją jaką można w tej chwili znaleźć na rynku.